Lokalizacja Ford Coaching > Co to jest?

Coaching

Co to jest?

Executive coaching jest wyjątkowym, opartym na głębokim zaufaniu procesem. Kluczowa w nim jest także poufność – nawet w sytuacji, w której executive coaching jest częścią twojego planu rozwoju uzgodnionego z przełożonymi.  Pracujemy razem, abyś odkrył i zdefiniował swoje cele (także w kontekście celów organizacji), oraz zdał sobie sprawę z potencjału w tobie ukrytego. Wtedy przechodzimy do planowania i realizacji  sformułowanych przez ciebie celów. Wynikiem procesu executive coachingu jest twoja zwiększona efektywność biznesowa, wyższa motywacja, energia, zaangażowanie i spełnienie zawodowe. Dla wielu ich kariera dzięki executive coachingowi nabiera tempa. W taki sposób pracujemy również z zespołami.

Moja rola jako executive coach

Moja rolą jest wspierać cię/twój zespół/ w całym procesie coachingu, gdy uświadamiasz sobie swoje silne strony, odkrywasz w sobie lidera, definiujesz narzędzia, odkrywasz swoją kreatywność i determinację, która w sposób naturalny jest w tobie. Wspieram cię w budowaniu opcji rozwiązań, planu działania oraz we wprowadzaniu tego planu w życie aby osiągnąć zamierzony cel. To kluczowy moment, bo realizacja powziętego planu najczęściej wiąże się ze zmianą istniejącego status quo – a to bywa bardzo trudne.

Executive coaching nie jest dla wszystkich

Executive coaching jest dla tych menedżerów, którzy są gotowi uświadomić sobie rzeczy, które powstrzymują ich przed byciem bardziej efektywnymi menedżerami i liderami, przed osiąganiem zamierzonych celów. Coaching wymaga determinacji, wytrwałości,  inwestycji czasowej i finansowej. Wymaga także odwagi, aby podejmować decyzje i je realizować.  Wykonywać małe kroki, które zsumowane dają wielką i znaczącą zmianę.

Możesz zdecydować na podstawie opisu, czy ten rodzaj coachingu jest dla ciebie, ale możesz też wykonać mały krok, skontaktować się ze mną i zamówić bezpłatną sesję próbną, po której będziesz wiedzieć o wiele więcej, a  która do niczego cię nie zobowiązuje.    (link do : kontakt).

Co może dać ci executive coaching?

Moi klienci odkryli, że dzięki procesowi executive coaching uświadamiają sobie rzeczy, na które w swojej pracy zawodowej i w swoich rolach zawodowych do tej pory nie zwracali uwagi, a które mają dla nich ogromne znaczenie. Stają się bardziej otwarci, odważni, mają jasność co do swoich celów w życiu i w pracy zawodowej. Do sformułowanych przez siebie celów dochodzą znacznie szybciej, niż gdyby byli pozostawieni z nimi sami. Ich praca staje się pełna satysfakcji, ich relacje interpersonalne znacznie bardziej wynagradzająe i pełne.

Przede wszystkim jednak uświadamiają sobie swoją własną moc sprawczą i nabywają odwagę aby stać się liderami  –  w pracy zawodowej i w swoim własnym życiu.

Referencje

Zobacz, kto skorzystał
z naszych szkoleń