Lokalizacja Ford Coaching > Szkolenia

Szkolenia

Zarządzanie konfliktami w biznesie

Gdy w biznesie gra toczy się o dużą stawkę a w trakcie współpracy spotykają się różne osoby, często wybuchają konflikty. Mają różną genezę i różne skutki. Jedne z nich mogą prowadzić do rozpadu spółek czy utraty kontraktów, inne upośledzają współpracę i efektywne działanie Twojej firmy.

Aby efektywnie i konstruktywnie funkcjonować w świecie biznesu warto nauczyć się skutecznie zarządzać konfliktami. Żeby jednak wiedzieć, jak sobie radzić z różnymi rodzajami konfliktu, na początek trzeba wiedzieć jak je prawidłowo rozpoznać i sklasyfikować. Od tego zależy bowiem strategia, jaką przyjmiemy. Czy wiesz, że możliwe jest także takie prowadzenie komunikacji, które prowadzi do minimalizacji ryzyka powstania konfliktu?

To co mamy dla Ciebie to nie wykład teoretyczny, ale intensywny, praktyczny trening umiejętności prowadzony w małej grupie. To, ile z niego wyniesiesz, zależy wyłącznie od Ciebie.
W ciągu intensywnego dnia pracy warsztatowej dowiesz się:

 • z jakimi rodzajami konfliktów spotykamy się najczęściej i jak je rozpoznawać
 • jaki jest Twój indywidualny styl zarządzania w konflikcie
 • jak zaplanować działania, mające na celu skuteczne zarządzanie konfliktem
 • co zrobić z konfliktami, których nie można rozwiązać?
 • jak odczytywać z twarzy Twojego rozmówcy emocje towarzyszące mu w konflikcie. Poznasz zasady interpretacji ekspresji emocjonalnych oraz odczytywania niemożliwych do zamaskowania mikroekspresji emocji
 • jak wygląda Twój własny profil emocjonalny w sytuacji konfliktu
 • w jaki sposób zarządzać sytuacją konfliktową poprzez skuteczne techniki komunikacji w konflikcie i efektywne dawanie informacji zwrotnej
 • Jak się komunikować, aby minimalizować ryzyko powstania konfliktu.

Umiejętności, które zdobędziesz, zmienią na zawsze sposób, w jaki będziesz podchodził do sytuacji konfliktowych. Pomogą Ci budować jeszcze bardziej owocne relacje międzyludzkie i potencjalnie nie raz ustrzegą przed konsekwencjami poważnej kłótni.

Dołącz do nas na praktyczne warsztaty w dniu 25 sierpnia 2017, Warszawa
Jeśli ten termin Ci nie odpowiada – sprawdź inne wydarzenia w tym cyklu:
29 sierpnia 2017, Warszawa
6 września 2017, Warszawa
12 września 2017, Warszawa
22.09.2017 – do potwierdzenia

Techniki wykrywania kłamstwa w biznesie

Kiedy z prawdomównością Twoich kontrahentów i współpracowników związane jest powodzenie Twojego biznesu, chciałbyś umieć efektywnie rozpoznać wszelkie przejawy nieuczciwości.

To co mamy dla Ciebie to nie wykład teoretyczny, ale intensywny, praktyczny trening umiejętności prowadzony w małej grupie. To, ile z niego wyniesiesz, zależy od Ciebie.

Wszelkie stosowane przez nas techniki mają swoje potwierdzenie w wynikach badań naukowych.

W ciągu 2 dni pracy warsztatowej dowiesz się, w jaki sposób:

 • rozpoznawać niewerbalne sygnały kłamstwa
 • odczytywać ukryte emocje z twarzy, wychwytując niemożliwe do zamaskowania mikroekspresje
 • skutecznie rozpoznawać, czy ktoś może kłamać – wykorzystując 5 kanałów komunikacji
 • skutecznie identyfikować błędy w ocenie tego, czy ktoś kłamie czy nie
 • analizować zachowania werbalne i niewerbalne pod kątem przecieków mogących świadczyć o kłamstwie
 • prowadzić rozmowy, które mogą pomóc w wykryciu kłamstwa

 

Zdobyte umiejętności będę Ci szczególnie pomocne przy:

 • Rekrutacji pracowników,
 • negocjacjach i mediacjach,
 • weryfikacji informacji,
 • pracy w ubezpieczeniach, sprzedaży, windykacji, audytach,
 • pracy w służbach utrzymania porządku publicznego,
 • zbieraniu wywiadu (medycznego, psychologicznego).

Podniosą Twoją skuteczność podejmowania decyzji w których istotna jest szybka ocena prawdomówności rozmówcy.

Przydadzą się niemal w każdej sytuacji (biznesowej czy dnia codziennego), w której wchodzisz w kontakt z innymi ludźmi.

 

Trener:

Szkolenie jest prowadzone przez Jadwigę Ford. Jadwiga jest jednym z dwóch autoryzowanych w Polsce trenerów profesora Paula Ekmana (jeden ze 100 najbardziej wpływowych psychologów XX wieku, współodkrywca mikroekspresji oraz autor technik oceny prawdomówności opartych na faktach naukowych).

Jadwiga łączy posiadaną wiedzę specjalistyczną ze świadomością realiów funkcjonowania w życiu biznesowym. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w marketingu, sprzedaży i zarządzaniu ogólnym w korporacjach międzynarodowych oraz firmach typu start-up (m.in. Unilever, Reckitt Benckiser, Johnson & Johnson, Lagardere Group, Cirrus Aircraft).

Jadwiga jest certyfikowanym coachem biznesowym, mentorem i trenerem. Ma 12 letni staż w realizowanej działalności oraz ponad 2000 h przeprowadzonych szkoleń i coachingu.

Certyfikat:

Po zakończeniu warsztatu, każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia firmowany przez Ford Coaching.

Po zakończeniu szkolenia odbędzie się egzamin praktyczny utrwalający uzyskane umiejętności. Dla chętnych podejmujących wyzwanie egzaminacyjne zostaną wystawione specjalne certyfikaty.

 

Umiejętności, które zdobędziesz, zmienią na zawsze sposób, w jaki patrzysz na drugą osobę. Pomogą Ci budować jeszcze bardziej owocne relacje międzyludzkie i potencjalnie nie raz ustrzegą przed konsekwencjami czyjegoś kłamstwa.

Zapisz się już dziś – liczba miejsc ograniczona do max 12 osób.

Ocena prawdomówności – warsztat prof. Paula Ekmana

Intensywny warsztatowy program szkoleniowy, autoryzowany przez prof. Paula Ekmana. Oparty wyłącznie na faktach naukowych w dziedzinie psychologii emocji, nauk behawioralnych oraz badań nad kłamstwem.

Jeśli w swoim zawodzie musisz skutecznie rozróżniać pomiędzy prawdą i kłamstwem, jeśli musisz oceniać czy dana osoba mówi prawdę lub kłamie w ciągu krótkiego czasu, a decyzje te są związane z kosztami – ten warsztat jest dla ciebie.

Kompetencje oceny wiarygodności i prawdomówności są szczególnie przydatne w takich obszarach jak: rekrutacja, zarządzanie ogólne, negocjacje, sprzedaż, przesłuchania, wykrywanie nadużyć, praca policyjna i dochodzeniowa, rekrutacja, mediacje, relacje z pacjentami  i wiele innych. Techniki te stosujemy także na co dzień – w naszym życiu prywatnym, gdy istotne jest aby ocenić, czy dziecko, partner/partnerka lub przyjaciele mówią prawdę czy też chcą coś przed nami ukryć.

Warsztat zaprojektowany jest tak, aby uczestnicy w bezpiecznym, ale stymulującym środowisku uczenia się zdobyli potrzebną wiedzę,  praktyczne, gotowe do użytku narzędzia oraz odbyli intensywny trening nabytych umiejętności oceny wiarygodności i prawdomówności w sytuacjach obarczonych wysoką stawką – emocjonalną, finansową lub bezpieczeństwa.

Prowadzony wyłącznie przez trenera zatwierdzonego przez prof. Paula Ekmana.

Zobacz również warsztaty:

Zaawansowane kompetencje emocjonalne – warsztat prof. Ekmana

Szerokie zastosowania i korzyści tego szkolenia opartego na umiejętnościach emocjonalnych, tak zostały nakreślone przez Prof. Paula Ekmana:

W każdej interakcji, która ma znaczenie, czy to pomiędzy kochankami, pomiędzy rodzicem i dzieckiem, pomiędzy sprzedawcą a klientem, pomiędzy doktorem a pacjentem, pomiędzy podejrzanym a przesłuchującym, pomiędzy przeciwnikami na wyborach, emocje są tym, czego szukamy. Emocje mówią nam to, co ma znaczenie.

(Źródło: Paul Ekman, www.bigthink.com/think-tank/lie-to-me)

Intensywne szkolenie warsztatowe, zaprojektowane i zatwierdzone przez prof. Paula Ekmana czerpie z nowatorskich osiągnięć nauk behawioralnych i badań naukowych w dziedzinie psychologii emocji.

Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom praktycznych narzędzi, umiejętności i kompetencji do oceny werbalnych i niewerbalnych komunikatów od innych, aby lepiej budować trwałe relacje interpersonalne.

Program kursu obejmuje wiedzę, narzędzia i praktyczne zastosowania umiejętności emocjonalnych, których zadaniem jest:

 • uzyskanie pełnej świadomości swoich własnych emocji;
 • dostarczenie uczestnikowi narzędzi do zarządzania własnymi emocjami;
 • wypracowanie umiejętności właściwego rozpoznawania emocji i ukrytych emocji u innych osób;
 • dostarczenie narzędzi i nabycie umiejętności zarządzania reakcjami emocjonalnymi innych.

abc

Zobacz również warsztaty:

Prawda, kłamstwo – od mitów do nauki – warsztat prof. Ekmana

Przejdź od mitów i domysłów do analizy opartej na faktach naukowych w tym jednodniowym intensywnym warsztacie, prezentującym fakty naukowe w dziedzinie badań nad prawdą i kłamstwem.

To intensywne, skoncentrowane na praktyce szkolenie, zaprojektowane przez prof. Paula Ekmana jest doskonałym wprowadzeniem do tematyki prawdy i kłamstwa oraz zasad jakimi takie procesy się rządzą.

Osiągnięcia naukowe w zakresie badań nad prawdą i kłamstwem zostały też wykorzystane w serialu emitowanym przez telewizję FOX, zatytułowanym “Magia kłamstwa”, z Timem Rothem w roli głównej, w którym prof. Ekman pełnił rolę konsultanta naukowego.

Szkolenie obejmuje WYŁĄCZNIE zawartość merytoryczną, która jest oparta na faktach naukowych i autoryzowana przez Paula Ekmana; nie są w nim uwzględniane mity i niepotwierdzone naukowo teorie, które powszechnie funkcjonują w wielu publikacjach i szkoleniach, oferowanych w tej dziedzinie.

Zobacz również warsztaty:

Otwarte warsztaty menedżerskie

Wychodzimy z założenia, ze najbardziej efektywne szkolenia to te, które są oparte na wiedzy oraz doświadczeniu i przyjmują kompaktową formę warsztatów.

Dlatego oferujemy naszym klientom możliwość wyboru ze szkoleń o gotowych i sprawdzonych programach, które budują kompetencje menedżerskie, takich jak:

 • Skuteczny i inspirujący lider
 • Akademia Menedżera  – I, II, III
 • Prezentuj jak zawodowiec
 • Wypalenie zawodowe – co to jest i jak mu zapobiegać
 • Efektywna komunikacja w zespole
 • Myśl poza schematami – trening praktycznej kreatywności
 • Marketing dla nie marketingowców
 • Zarządzanie konfliktem
 • Kompetencje emocjonalne w biznesie

Szukaj terminów nadchodzących szkoleń otwartych na: http://fordcoaching.com/szkolenia/

Rezerwacje: booking@fordcoaching.com lub na stronie danego szkolenia.

 

 

Szkolenia menedżerskie na zamówienie

Nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenia menedżerskie, lokalne i w środowisku międzynarodowym, w zakresie zarządzania i marketingu w różnych branżach, doświadczenia związane ze znajomością różnych organizacji, pracy z zespołami projektowymi, rozwojem menedżerów i przywództwa wykorzystujemy do współpracy z klientami, którzy potrzebują praktycznych, sprawdzonych narzędzi, technik oraz wiedzy dostosowanej do wyzwań przed którymi stoją menadżerowie, zespoły i organizacje.

Nasze doświadczenia wspomagamy certyfikowanymi umiejętnościami w zakresie coachingu biznesowego i treningu.

W zależności od zdefiniowanych przez klienta ogólnych celów oraz uczestników warsztatów szkoleniowych,  projektujemy i przeprowadzamy całkowicie dostosowane do danej organizacji szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menedżerskich oraz motywacji. W zależności od poziomu specjalizacji w danym szkoleniu – współpracujemy z certyfikowanymi trenerami w danej dziedzinie.

Skontaktuj się z nami, aby przedyskutować Twoje potrzeby.

Zaawansowane kompetencje emocjonalne i ocena wiarygodności dla organizacji

W Ford Coaching, dysponując ponad 20 letnim doświadczeniem zarządczym w dużych organizacjach, wiemy, jak ważną kwestią jest precyzyjne zaplanowanie i przeprowadzenie właściwego rodzaju i formy szkoleń podnoszących kompetencje i umiejętności, dostosowanych do ograniczeń czasowych, które w efekcie:

 • będą kontynuować budowę długoterminowej wartości twojej firmy,
 • przyczynią się do dostarczania lepszych rezultatów operacyjnych,
 • wyposażą twoich menedżerów i liderów w narzędzia, umiejętności i kompetencje, których będą mogli używać następnego dnia po zakończeniu szkolenia.

Z tego powodu, w naszych założeniach współpracy z organizacjami jesteśmy całkowicie otwarci na dostosowanie szkoleń z zakresu zaawansowanych kompetencji emocjonalnych i oceny prawdomówności zaprojektowanych przez prof. Paula Ekmana tak, aby odpowiadały na potrzeby  organizacji i sprostały wyzwaniom, jakie przed nią stoją, czy to w obszarze zasobów ludzkich, struktury organizacyjnej, czasu czy kosztów.

Zobacz również warsztaty:

Program dla MŚP

Kompaktowe wsparcie szkoleniowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jednodniowe warsztaty szkoleniowe.

Nadchodzące szkolenia otwarte

Referencje

Zobacz, kto skorzystał
ze szkoleń Paula Ekmana